Domáce Nemecko bez problémov vyhralo nad Talianskom 4:1

13.05.2017 Celý región

Kolín 13. mája (TASR) - Hokejisti Nemecka zvíťazili vo svojom šiestom zápase na MS nad Talianskom 4:1. V A-skupine sa bodovo vyrovnali štvrtým Lotyšom, no tí majú o zápas menej. V tíme Nemecka sa po príchode zo zámoria predstavil útočník Leon Draisaitl a pripravený bol aj náhradný brankár Philipp Grubauer. Jedným z čiarových rozhodcov bol Slovák Peter Šefčík. Taliani sa so šampionátom rozlúčia pondelňajším zápasom od 16.15 h s Dánskom. Nemci nastúpia na svoj posledný duel v skupine po dvoch dňoch voľna - v utorok 16. mája o 20.15 h proti Lotyšsku.

Domáci reprezentanti sa chceli priblížiť štvrťfinále a k tomu potrebovali Talianov zdolať. Za týmto cieľom išli od prvých minút. Na gól Ehrhoffa zo 4. minúty síce dokázali Taliani odpovedať, ale hernú prevahu Nemcov v prvej tretine potvrdil Plachta presilovkovým gólom "do šatne". V druhej časti Taliani viackrát pohrozili súperovi, no ten po góloch Yannicka Seidenberga a Kahuna viedol v 26. minúte už 4:1. Nemci naďalej pokračovali v koncentrovanom výkone a snažili sa aj o ďalšie góly. Taliani sa síce viackrát dostali pod tlak, no zároveň hrozili súperovi z brejkov. Tretia tretina priniesla ešte viacero nepremenených príležitostí na oboch stranách, no diváci už gól nevideli.

A-skupina (Kolín):

Taliansko - Nemecko 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 5. M. Marchetti (S. Kostner, S. Marchetti) - 4. Ehrhoff (Draisaitl), 19. Plachta (D. Seidenberg, Kahun), 22. Y. Seidenberg (Hördler), 26. Kahun (Y. Seidenberg). Rozhodovali: Beneau (USA), Wehrli (Švajč.) - Šefčík (SR), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Taliansko: Andreas Bernard – T. Larkin, Zanatta, Hofer, Helfer, Egger, S. Marchetti, Miglioranzi, Glira – Insam, Andergassen, Traversa – D. Kostner, S. Kostner, Morini, – Anton Bernard, Gander, M. Marchetti – Scandella, Goi, Lambacher

Nemecko: Aus den Birken – Reul, Ehrhoff, D. Seidenberg, Müller, Abeltshauser, Hördler, Krueger – Ehliz, Tiffels, Reimer – Hager, Schütz, Wolf – Macek, Draisaitl, Plachta – Kink, Y. Seidenberg, Fauser – Kahun